Yemek Tarifleri Pratik Yemek Tarifleri

Kurutulmuş Domatesli Humus

 • Avatar Of Admin
 • üzerinde Nisan 12, 2021
Kurutulmus Domatesli Humus 5Fa4E26D5A5Ad

Merhabalar Sevgili Dostlar,

Temel humus tarifinden pastırmalısına, balkabaklı humustan, karnabahar humusuna, pancarlı humus derken 6 değişik humus tarifim var bloğumda. Hepsinin de ayrı seviyorum fakat kurutulmuş domatesli humusun lezzeti bambaşka oldu.

Kurutulmuş Domatesli Humus Kurutulmus Domatesli Humus

Kurutulmuş Domatesli Humus 3

Ben su miktarını istediğim kıvama bakılırsa ayarlıyorum. Dondurucudan çıkardığım için haşlama suyunu kullanamadım fakat taze haşlayıp humus yapmış olursanız su yerine kendi haşlama suyunu ilave ederek lezzetini fazlalaştırabilirsiniz. Unutmadan domatesleriniz oldukça tuzluysa tuzu asla eklemeyin ya da kontrollü ilave edin.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Merhabalar Sevgili Dostlar, Mutfak benim için stresimi üzüntümü attığım yegane alan. Bunalan bünyeye ilaç benzer biçimde geliyor. Temel humus tarifinden pastırmalısına, balkabaklı humustan, karnabahar humusuna, pancarlı humus derken 6 değişik humus tarifim var bloğumda. Hepsinin de ayrı seviyorum fakat kurutulmuş domatesli humusun lezzeti bambaşka oldu. Ben su miktarını istediğim kıvama bakılırsa ayarlıyorum. Dondurucudan çıkardığım için haşlama suyunu kullanamadım fakat taze haşlayıp humus yapmış olursanız su yerine kendi haşlama suyunu ilave ederek lezzetini fazlalaştırabilirsiniz. Unutmadan domatesleriniz oldukça tuzluysa tuzu asla eklemeyin ya da kontrollü ilave edin. Beni şu demek oluyor ki @mutfaksirlari i takip etmeyi, bol miktarda bırakmayı ve yorum yapmayı ihmal etmeyin ❤️🙏 #mutfaksırları #humus #kurudomates #kahvaltı #foodblogger #hummus #salata Malzemeler: * 3 su bardağı haşlanmış nohut * 6-7 tane kurutulmuş domates * Yarım çay bardağı tahin * Yarım çay bardağı zeytinyağı * 2 diş dövülmüş sarımsak * Yarım limonun suyu * Yarım su bardağından birazcık fazla su (yoğunluğa bakılırsa az az ilave edin) * Tuz * karabiber * kimyon Üstü için: * ceviz * kurutulmuş domates * zeytinyağı Yapılışı: 1. Haşladığınız nohudun kabuklarını soyun. 2. Mutfak robotunun haznesine nohutları alın. Üzerine domates, tahin, limon suyu, zeytinyağı, tuz, kimyon ve sarımsağı ilave ederek kısa aralıklarla çalıştırın. 3. Nohudun pürüzsüz bir hale gelmesi için su ilave ederek yeniden robotu çalıştırın. 4. Pürüzsüz kıvama gelen humusu servis tabağına alın. Kaşık yardımıyla düzeltin. 5. Domatesleri ve cevizleri kıyın, zeytinyağı ile beraber humusun üzerine serperek servis yapın.

Mutfak Sırları – Nilay Tulum (@mutfaksirlari)’in paylaşmış olduğu bir gönderi ()

Tarifimi denediğinizde benimle instagram da paylaşmayı ihmal etmeyin 🙂

Sizin uyguladığınız tariflerimi hikayemde sizin fotoğraflarınızla paylaşmayı oldukça isterim 🙂 Instagram hesabım: @mutfaksirlari 

Sevgiler…

Malzemeler:

 • 3 su bardağı haşlanmış nohut
 • 6-7 tane kurutulmuş domates
 • Yarım çay bardağı tahin
 • Yarım çay bardağı zeytinyağı
 • 2 diş dövülmüş sarımsak
 • Yarım limonun suyu
 • Yarım su bardağından birazcık fazla su (yoğunluğa bakılırsa az az ilave edin)
 • Tuz
 • karabiber
 • kimyon

Üstü için:

 • ceviz
 • kurutulmuş domates
 • zeytinyağı

Yapılışı:

 1. Haşladığınız nohudun kabuklarını soyun.
 2. Mutfak robotunun haznesine nohutları alın. Üzerine domates, tahin, limon suyu, zeytinyağı, tuz, kimyon ve sarımsağı ilave ederek kısa aralıklarla çalıştırın.
 3. Nohudun pürüzsüz bir hale gelmesi için su ilave ederek yeniden robotu çalıştırın.
 4. Pürüzsüz kıvama gelen humusu servis tabağına alın. Kaşık yardımıyla düzeltin.
 5. Domatesleri ve cevizleri kıyın, zeytinyağı ile beraber humusun üzerine serperek servis yapın.
Makale Etiketleri:
Makale Kategorileri:
huyu · Salatalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir